Dvojica výbuchov zasiahla mesto Bejrút

lebanon, beirut, lebanese, arabic, arab, egypt, vintage, dubai, jordan, middle east, retro, syria, uae, typography, qatar, iraq, habibi, middle eastern, fairouz, music, kuwait, saudi arabia, emirates, nostalgia, calligraphy, language, quotes, morocco, beyrouth, cedar, explosion, anime, my hero academia, manga, bakugou, bakugo, boku no hero academia, kacchan, deku, bnha, mha, japan, all might, megumin, fire, red, retro, konosuba, city, katsuki bakugou, apocalypse, katsuki, boom, cute, izuku, midoriya, funny, lord explosion murder, akira, hero

augusta 2020 sa v libanonskom prístave Bejrút zapálila zásoba približne 2 750 metrických ton dusičnanu amónneho, ktorá bola neistým spôsobom uložená a spustila masívny výbuch, ktorý zničil veľké časti starobylého mesta.

𝐁𝐞𝐢𝐫U𝐭 2020

Dvojica výbuchov, druhá oveľa väčšia ako prvá, zasiahla mesto Bejrút v utorok podvečer, pričom zabila najmenej 154 ľudí, viac ako 5000 zranila a spôsobila rozsiahle škody. Podľa libanonského ministra zdravotníctva Hamada Hassana bolo hospitalizovaných viac ako 1000 ľudí a 120 bolo v piatok stále v kritickom stave.

Druhý výbuch poslal vlniaci sa červenkastý oblak vysoko nad mestský prístav a vytvoril rázovú vlnu, ktorá rozbila sklo na míle ďaleko. Napriek obrovskej pátracej akcii sa stále verí, že desiatky osôb sú nezvestné v meste, hlavnom meste Libanonu, na východnom pobreží Stredozemného mora.

Keď úrady dajú dokopy, čo sa stalo, tu je pohľad na to, čo vieme a čo nie.

Čo spôsobilo výbuchy?
Presná príčina zostáva neznáma, ale požiar spustošil prístavný sklad okolo 18:00. Ozvali sa dva výbuchy, po menšom o pár sekúnd neskôr nasledoval väčší výbuch, ktorý zničil časti mesta.