Beyrut’ta iki patlama meydana geldi.

lebanon, beirut, lebanese, arabic, arab, egypt, vintage, dubai, jordan, middle east, retro, syria, uae, typography, qatar, iraq, habibi, middle eastern, fairouz, music, kuwait, saudi arabia, emirates, nostalgia, calligraphy, language, quotes, morocco, beyrouth, cedar, explosion, anime, my hero academia, manga, bakugou, bakugo, boku no hero academia, kacchan, deku, bnha, mha, japan, all might, megumin, fire, red, retro, konosuba, city, katsuki bakugou, apocalypse, katsuki, boom, cute, izuku, midoriya, funny, lord explosion murder, akira, hero

4 Ağustos 2020’de Lübnan’ın Beyrut limanında tehlikeli bir şekilde depolanan yaklaşık 2750 metrik ton amonyum nitrat önbelleği tutuştu ve antik kentin büyük bölümlerini yok eden büyük bir yüksek dereceli patlamaya yol açtı.

𝐁𝐞𝐢𝐫U𝐭 2020

İkincisi, birincisinden çok daha büyük olan bir çift patlama, Salı akşamı erken saatlerde Beyrut şehrini vurdu, en az 154 kişiyi öldürdü, 5.000’den fazla kişiyi yaraladı ve geniş çapta hasara yol açtı. Lübnan Sağlık Bakanı Hamad Hassan’a göre Cuma günü 1000’den fazla kişi hastaneye kaldırıldı ve 120 kişinin durumu hala kritik.

İkinci patlama şehrin limanının yukarısında dalgalanan, kırmızımsı bir bulut oluşturdu ve kilometreler boyunca camları kıran bir şok dalgası yarattı. Akdeniz’in doğu kıyısındaki Lübnan’ın başkenti şehirde büyük bir arama operasyonuna rağmen hala onlarca kişinin kayıp olduğuna inanılıyor.

Tsonga

Patlamalara ne sebep oldu?
Kesin neden henüz belirlenemedi, ancak bir yangın, bir liman deposunu akşam 6 civarında harap etti. İki patlama oldu, daha küçük olanı, saniyeler sonra şehrin büyük bir bölümünü yok eden daha büyük bir patlama izledi.