බේරූට් නගරයට පිපිරුම් යුගලයක් එල්ල විය

lebanon, beirut, lebanese, arabic, arab, egypt, vintage, dubai, jordan, middle east, retro, syria, uae, typography, qatar, iraq, habibi, middle eastern, fairouz, music, kuwait, saudi arabia, emirates, nostalgia, calligraphy, language, quotes, morocco, beyrouth, cedar, explosion, anime, my hero academia, manga, bakugou, bakugo, boku no hero academia, kacchan, deku, bnha, mha, japan, all might, megumin, fire, red, retro, konosuba, city, katsuki bakugou, apocalypse, katsuki, boom, cute, izuku, midoriya, funny, lord explosion murder, akira, hero

2020 අගෝස්තු 4 වන දින, ලෙබනනයේ බේරූට් වරායේ අවිනිශ්චිත ලෙස ගබඩා කර තිබූ ඇමෝනියම් නයිට්‍රේට් මෙට්‍රික් ටොන් 2750 ක ගබඩාවක් ගිනිගෙන පුරාණ නගරයේ විශාල ප්‍රදේශ විනාශ කළ දැවැන්ත පිපිරුමක් ඇති කළේය.

𝐁𝐞𝐢𝐫U𝐭 2020

පළමු පිපිරීමට වඩා දෙවැන්න විශාල පිපිරුම් යුගලයක් අඟහරුවාදා සවස් වරුවේ බේරූට් නගරයට පහර දුන් අතර, අවම වශයෙන් පුද්ගලයින් 154 දෙනෙකු මිය ගොස්, 5,000 කට වැඩි පිරිසක් තුවාල ලැබූ අතර පුලුල් හානියක් සිදු විය. ලෙබනනයේ සෞඛ්‍ය අමාත්‍ය හමාඩ් හසන් පවසන පරිදි සිකුරාදා වන විට පුද්ගලයින් 1,000 කට වැඩි පිරිසක් රෝහල් ගත කර ඇති අතර 120 දෙනෙකුගේ තත්ත්වය තවමත් බරපතල ය.

දෙවන පිපිරුම නගරයේ වරායට ඉහළින් රතු පැහැති පිහාටුවක් යවන ලද අතර සැතපුම් ගණනක් වීදුරු බිඳී ගිය කම්පන තරංගයක් ඇති කළේය. විශාල සෝදිසි මෙහෙයුමක් තිබියදීත්, මධ්‍යධරණී මුහුදේ නැගෙනහිර වෙරළ තීරයේ ලෙබනනයේ අගනුවර වන නගරයේ දුසිම් ගනනක් තවමත් අතුරුදහන් වී ඇතැයි විශ්වාස කෙරේ.

බලධාරීන් සිදු වූ දේ එකට එකතු කරන විට, අප දන්නා සහ අප නොදන්නා දේ දෙස බලන්න.

පිපිරීම්වලට හේතුව කුමක්ද?
නිශ්චිත හේතුව නිශ්චය කර නැත, නමුත් සවස 6 ට පමණ ගින්නක් වරාය ගබඩාවක් විනාශ විය. පිපිරීම් දෙකක් සිදු වූ අතර, කුඩා පිපිරීමක් තත්පර කිහිපයකට පසුව විශාල පිපිරීමක් සිදු වූ අතර එය නගරයේ විශාල ප්‍රදේශ විනාශ විය.