یک جفت انفجار در شهر بیروت رخ داد

lebanon, beirut, lebanese, arabic, arab, egypt, vintage, dubai, jordan, middle east, retro, syria, uae, typography, qatar, iraq, habibi, middle eastern, fairouz, music, kuwait, saudi arabia, emirates, nostalgia, calligraphy, language, quotes, morocco, beyrouth, cedar, explosion, anime, my hero academia, manga, bakugou, bakugo, boku no hero academia, kacchan, deku, bnha, mha, japan, all might, megumin, fire, red, retro, konosuba, city, katsuki bakugou, apocalypse, katsuki, boom, cute, izuku, midoriya, funny, lord explosion murder, akira, hero

در 4 آگوست 2020، یک انبار تقریباً 2750 تنی نیترات آمونیوم که به طور نامطمئنی در بندر بیروت، لبنان ذخیره شده بود، مشتعل شد و انفجار شدیدی را به راه انداخت که بخش‌های زیادی از شهر باستانی را ویران کرد.

𝐁𝐞𝐢𝐫U𝐭 2020

یک جفت انفجار که دومین انفجار بسیار بزرگتر از اولی بود، در اوایل شامگاه سه شنبه در شهر بیروت رخ داد که حداقل 154 کشته برجای گذاشت، بیش از 5000 زخمی و خسارات گسترده ای بر جای گذاشت. به گفته حمد حسن، وزیر بهداشت لبنان، بیش از 1000 نفر در بیمارستان بستری شده اند و 120 نفر همچنان در وضعیت وخیم هستند.

انفجار دوم، ستونی متمایل به قرمز و متمایل به بلند را بر فراز بندر شهر فرستاد و موجی ضربه ای ایجاد کرد که شیشه ها را تا کیلومترها شکست. با وجود یک عملیات جست و جوی عظیم، گمان می رود هنوز ده ها نفر در شهر، پایتخت لبنان، در سواحل شرقی دریای مدیترانه مفقود شوند.

همانطور که مقامات آنچه اتفاق افتاده را کنار هم می گذارند، در اینجا نگاهی به آنچه می دانیم و آنچه نمی دانیم است.

چه چیزی باعث انفجارها شد؟
علت دقیق هنوز مشخص نیست، اما آتش سوزی یک انبار بندر را در حوالی ساعت 6 بعد از ظهر ویران کرد. دو انفجار رخ داد، یک انفجار کوچکتر که چند ثانیه بعد با یک انفجار بزرگتر همراه شد که بخش‌هایی از شهر را ویران کرد.