Dnes hovoríme o zmene, inováciách a osvojení.

color tv came out in Italy in 1970s

Keď sa v 70-tych rokoch objavil farebný televízor v Taliansku, miestne úrady zrušili väčšinu televízorov s tvrdením, že nevykonali dostatočné testovanie a že by mohli byť pre divákov škodlivé. Možno mali pravdu, možno nie. Ide o to, že to bola rušivá technológia, ktorú sa vláda snažila regulovať, pretože jej nerozumela.

Ďalším príkladom je internet.

Najprv považovaný za „prechádzajúcu módu“, potom ho masívne prijali všetci so smartfónom alebo prenosným počítačom.

Pamätám si, ako si z Billa Gatesa v rozhovore v šou Davida Lettermana robili srandu, pretože vysvetľoval, čo je internet a ako zmení svet.

Bill: „[Internet] sa stáva miestom, kde môžu ľudia zverejňovať informácie […], posielať elektronické e-maily…“

Reportér: „Pred pár mesiacmi sa objavilo veľké prelomové oznámenie, že na internete […] budú vysielať bejzbalový zápas […] a ja som si len pomyslel: „Zvoní rádio?“ “…..

Bill: “Môžeš to počúvať kedy chceš”

Reportér: “Zvonia magnetofóny?”

… a tak ďalej. Úprimne to bolo bolestivé pozerať, ale Bill sa smial. Nie s ním, ale na neho.

Viete, kam tým mierim, ale chcem to objasniť.

Pokorne verím, že vždy, keď ide o veľké inovácie, ľudia dostanú strach.

Ľudia sa budú snažiť brániť status quo, pretože „zmena“ ľudí desí. Zmena zamestnania, zmena domova, zmena partnera (lol) je strašidelný pocit, pretože sme naprogramovaní hľadať istotu a zostať vo svojej zóne pohodlia.

Ak naši predkovia našli dobrú jaskyňu s množstvom zdrojov potravy, nemuseli „vystúpiť zo svojej komfortnej zóny“ a bojovať s nejakými levmi, aby si zabezpečili ďalšie jedlo.

Zmena je desivá a túto technológiu je ťažké pochopiť. Niektorí ľudia sa to snažia pochopiť, ale je to naozaj ťažké. V tomto priestore som už mnoho rokov a stále sa každý deň učím nové veci.

Nové mechanizmy konsenzu, rôzne typy blockchainu, validátory, delegátori, baníci, miera, stimuly, orákulá atď.

To znamená, že väčšina ľudí to jednoducho opráši, pretože nechcú používať mozgovú silu, aby to pochopili.

Aby som to uviedol na pravú mieru: je úplne v poriadku, keď sa to nechcete učiť. Neviem, ako fungujú e-maily, a napriek tomu ich používam každý deň.

Neviem, ako internet v skutočnosti funguje a opäť ho používam každý deň.

To isté s telefónnymi hovormi, textovými správami, televízormi atď.

To znamená, že zvyknúť si na novú technológiu si vyžaduje čas, a preto sú ľudia vydesení.

Väčšina ľudí to jednoducho opráši, pretože sa im nepáči to, čomu nerozumejú, kým si neuvedomia, že môžu začať používať technológiu bez toho, aby skutočne vedeli, čo je za tým.

Verím, že sme ešte skoro. K dnešnému dňu je pre priemerného používateľa dosť ťažké nastaviť si peňaženku, zapísať si počiatočnú frázu, zapojiť sa do decentralizovaných finančných protokolov, $AAVE, Uniswap, Pancakeswap, Curve, potom nájsť správneho poskytovateľa stávok, potom posielať tokeny medzi peňaženkami atď.

V súčasnosti nie je nastavený tak, aby oslovil miliardy ľudí, a to je dobrá vec. Je to dobrá vec, pretože akonáhle sa spoločnosti začnú zameriavať na orientáciu na zákazníka a skúsenosti, každý bude chcieť byť toho súčasťou.

Na blockchaine sa zrodia nové spoločnosti, budú sa poskytovať nové služby. Web3 je o presune moci z veľkých korporácií na používateľov a deje sa to priamo pred našimi očami.

$ BTC a $ ETH nie sú investície na 1 rok. Tieto technológie zmenia svet, ako ho poznáme, a nájdu odpor u tých istých ľudí, ktorí najviac profitujú z inflačného sveta založeného na fiatoch.

Som ochotný obchodovať a investovať do spomínanej kryptomeny počas nasledujúceho desaťročia a možno aj po ňom.

Keď už bolo povedané, nie každá kryptomena je rovnaká, rovnako ako nie každá akcia je rovnaká.

Porovnávanie BTC s TurtleCoin je ako porovnávanie $ TSLA (Tesla Motors, Inc.) (Tesla Motors, Inc.) s Theranos. A existuje dôvod, prečo Theranos nemá ticker.

Bitcoin cryptocurrency – Bitcoin BTC Sticker

Bitcoin cryptocurrency - Bitcoin BTC Sticker Sticker
Bitcoin cryptocurrency – Bitcoin BTC Sticker
Priliehavá 3-vrstvová, otcovská čiapka, podložka na stôl, detská maska, magnet, baseballová čiapka, podložka pod myš, podložka pre psa, bandana pre domáce zvieratá, deka pre domáce zvieratá, podložka pre mačky, aktívne tričko, baseballové tričko so ¾ rukávom, klasické tričko , Tričko s grafikou, Ľahká Mikina, Ľahká mikina, Tričko s dlhým rukávom, Dlhé tričko, Tričko Premium, Pulóver s kapucňou, Pulóverová mikina, Tielko Racerback, Top bez rukávov, Essential Tričko, Tielko, Tričko -zmes trička, trička s výstrihom do V, mikiny s kapucňou, áčkových šiat, šifónového topu, vypasovaného trička s kopčekom, vypasovaného trička, vypasovaného trička s výstrihom do V, grafických tričkových šiat, legín , Minisukňa, Tričko Premium Scoop, Tričko Relaxed Fit, Nálepka, Lesklá nálepka, Obal na laptop, Puzdro na Laptop, Transparentná nálepka, Koža iPadu, Puzdro na iPad, Puzdro na iPhone, Puzdro na iPhone, Mäkké puzdro na iPhone, Tough iPhone Puzdro, Peňaženka na iPhone, Skin Samsung Galaxy, Puzdro Samsung Galaxy Snap Case, Mäkké puzdro Samsung Galaxy, Pevné puzdro Samsung Galaxy, Art Board Print, Art Print, Potlač na plátne