Bugün değişim, yenilik ve benimseme hakkında konuşuyoruz.

color tv came out in Italy in 1970s

1970’lerde İtalya’da renkli televizyon çıktığında, yerel yetkililer yeterince test yapmadıklarını ve izleyicilere zarar verebileceklerini iddia ederek çoğu TV’yi iptal etti. Belki haklıydılar, belki değildiler. Mesele şu ki, hükümet bunu anlamadıkları için düzenlemeye çalıştığı yıkıcı bir teknolojiydi.

Başka bir örnek internettir.

İlk önce “geçici bir moda” olarak kabul edildi, daha sonra bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayarı olan herkes tarafından büyük ölçüde benimsendi.

Bill Gates’in David Letterman Show’daki bir röportajda internetin ne olduğunu ve dünyayı nasıl değiştireceğini anlattığı için dalga geçildiğini hatırlıyorum.

Bill: “[İnternet] insanların bilgi yayınlayabileceği bir yer haline geliyor […], elektronik e-postalar gönderiyor…”

Muhabir: “Birkaç ay önce internette […] bir beyzbol maçı yayınlayacaklarını […] “…..

Bill: “İstediğin zaman dinleyebilirsin”

Görüşmeci: “Teyp kaydediciler bir zil çalar mı?”

… ve benzeri. İzlemesi gerçekten acı vericiydi ama Bill gülüyordu. Onunla değil, onunla.

Bununla nereye gittiğimi biliyorsun, ama bunu netleştirmek istiyorum.

Ne zaman büyük yenilikler söz konusu olsa insanların korktuğuna alçakgönüllülükle inanıyorum.

İnsanlar statükoyu savunmaya çalışacaklar çünkü “değişim” insanları korkutuyor. İş değiştirmek, ev değiştirmek, partner değiştirmek (lol) korkutucu bir duygu çünkü güvenlik aramaya ve konfor alanımızda kalmaya programlandık.

Atalarımız bol miktarda yiyecek kaynağı olan iyi bir mağara bulmuşlarsa, bir sonraki öğünlerini güvence altına almak için “konfor alanlarından çıkmalarına” ve bazı aslanlarla savaşmalarına gerek yoktu.

Değişim korkutucu ve bu teknolojiyi anlamak zor. Bazı insanlar bunu anlamaya çalışıyor, ama dürüst olmak gerekirse cehennem kadar zor. Uzun yıllardır bu alandayım ve hala her gün yeni şeyler öğreniyorum.

Yeni fikir birliği mekanizmaları, farklı blok zinciri türleri, doğrulayıcılar, yetki verenler, madenciler, oranlar, teşvikler, kehanetler, vb. Ne kadar çok öğrenirseniz, o kadar çok öğrenmek istersiniz ve öğrenecek daha çok şey olduğunu fark edersiniz.

Bu, çoğu insanın onu anlamak için beyin gücünü kullanmak istemedikleri için görmezden geleceği anlamına gelir.

Şunu açıklığa kavuşturmama izin verin: Bunu öğrenmek istememek tamamen sorun değil. E-postaların nasıl çalıştığını bilmiyorum ve yine de onları her gün kullanıyorum.

İnternetin gerçekte nasıl çalıştığını bilmiyorum ve yine, her gün kullanıyorum.

Telefon görüşmeleri, kısa mesajlar, TV’ler vb.

Bununla birlikte, yeni bir teknolojiye alışmak zaman alıyor ve bu yüzden insanlar çıldırıyor.

Çoğu insan, teknolojiyi arkasında ne olduğunu bilmeden kullanmaya başlayabileceklerini anlayana kadar, anlamadıkları şeylerden hoşlanmadıkları için bunu görmezden gelirler.

Hala erken olduğumuza inanıyorum. Bugün itibariyle, ortalama bir kullanıcının bir cüzdan kurması, tohum cümlesini yazması, merkezi olmayan finans protokolleri, $AAVE, Uniswap, Pancakeswap, Curve ile meşgul olması, ardından doğru stake sağlayıcıyı bulması, ardından cüzdanlar arasında token göndermesi vs. oldukça zor.

Şimdi olduğu gibi milyarlarca insana hitap edecek şekilde ayarlanmadı ve bu iyi bir şey. Bu iyi bir şey çünkü şirketler müşteri odaklılık ve deneyime odaklanmaya başladığında herkes bunun bir parçası olmak isteyecek.

Blok zincirinde yeni şirketler doğacak, yeni hizmetler sunulacak. Web3, gücü büyük şirketlerden kullanıcılara aktarmakla ilgilidir ve bu, gözlerimizin önünde gerçekleşiyor.

$BTC ve $ETH 1 yıllık yatırımlar değildir. Bu teknolojiler, bildiğimiz şekliyle dünyayı değiştirecek ve enflasyonist fiat tabanlı bir dünyadan en fazla yararlanan aynı insanlardan direnç bulacaklar.

Önümüzdeki on yıl boyunca ve muhtemelen bunun ötesinde, yukarıda bahsedilen kriptoyla ticaret yapmaya ve yatırım yapmaya hazırım.

Bütün bunlar söylenirken, her kripto aynı değildir, tıpkı her hisse senedinin aynı olmadığı gibi.

BTC’yi TurtleCoin ile karşılaştırmak $TSLA (Tesla Motors, Inc.) (Tesla Motors, Inc.) ile Theranos’u karşılaştırmak gibidir. Ve Theranos’un bir kaydı olmamasının bir nedeni var.

Bitcoin cryptocurrency – Bitcoin BTC Sticker

Bitcoin cryptocurrency - Bitcoin BTC Sticker Sticker
Bitcoin cryptocurrency – Bitcoin BTC Sticker
Fitted 3 Katlı, Baba Şapkası, Masa Paspası, Çocuk Maskesi, Mıknatıs, Beyzbol Şapkası, Mouse Pad, Köpek Paspası, Pet Bandana, Pet Battaniye, Kedi Paspası, Aktif T-Shirt, Beyzbol ¾ Kol T-Shirt, Klasik T-Shirt , Grafik T-Shirt, Hafif Kapüşonlu, Hafif Sweatshirt, Uzun Kollu T-Shirt, Uzun T-Shirt, Premium T-Shirt, Kapşonlu Kapşonlu, Sweatshirt, Racerback Atlet, Kolsuz Üst, Temel Tişört, Atlet, Üçlü -Karışım T-Shirt, V Yaka T-Shirt, Fermuarlı Kapüşonlu, A-Line Elbise, Şifon Top, Fittings Scoop T-Shirt, Fitted T-Shirt, Fitted V-Yaka T-Shirt, Grafik T-Shirt Elbise, Tayt , Mini Etek, Premium Scoop T-Shirt, Relaxed Fit T-Shirt, Sticker, Parlak Etiket, Dizüstü Bilgisayar Kaplaması, Dizüstü Bilgisayar Kılıfı, Şeffaf Etiket, iPad Kaplaması, iPad Snap Kılıf, iPhone Kaplaması, iPhone Snap Kılıf, iPhone Soft Case, iPhone Tough Kılıf, iPhone Cüzdan, Samsung Galaxy Skin, Samsung Galaxy Snap Kılıf, Samsung Galaxy Soft Kılıf, Samsung Galaxy Tough Case, Sanat Panosu Baskı, Sanatsal Baskı, Kanvas Tablo