आज हामी परिवर्तन, नवीनता र अपनाउने बारे कुरा गर्दैछौं।

color tv came out in Italy in 1970s

1970 मा इटालीमा रङ टिभी बाहिर आउँदा, स्थानीय अधिकारीहरूले धेरैजसो टिभीहरूलाई उनीहरूले पर्याप्त परीक्षण नगरेको र ती दर्शकहरूलाई हानिकारक हुनसक्ने दाबी गर्दै रद्द गरे। सायद तिनीहरू सही थिए, हुनसक्दैन। बिन्दु भनेको यो एक विघटनकारी प्रविधि हो जुन सरकारले नियमन गर्न खोजेको थियो किनभने तिनीहरूले बुझेनन्।

अर्को उदाहरण इन्टरनेट हो।

पहिले “पासिङ फ्याड” मानिन्छ, त्यसपछि स्मार्टफोन वा ल्यापटप भएका सबैले पूरै शब्दमा व्यापक रूपमा अपनाए।

मलाई डेभिड लेटरम्यान शोमा एक अन्तर्वार्तामा बिल गेट्सको मजाक बनाइएको याद छ किनभने उनले इन्टरनेट के हो र यसले संसारलाई कसरी परिवर्तन गर्न गइरहेको छ भनेर व्याख्या गरिरहेको थियो।

बिल: “[इन्टरनेट] एक ठाउँ बन्न गइरहेको छ जहाँ मानिसहरूले जानकारी प्रकाशित गर्न सक्छन् […], इलेक्ट्रोनिक इमेलहरू पठाउन …”

अन्तर्वार्ताकार: “केही महिना अघि इन्टरनेटमा एउटा ठूलो सफलताको घोषणा भएको थियो कि उनीहरूले बेसबल खेल प्रसारण गर्न जाँदैछन् […] र मैले आफैलाई सोचें “के रेडियोले घण्टी बज्छ?” “…..

बिल: “तिमीले चाहेको बेला सुन्न सक्नुहुन्छ”

साक्षात्कारकर्ता: “के टेप रेकर्डरले घण्टी बजाउँछ?”

… र यति अगाडि। यो हेर्न इमानदारीपूर्वक पीडादायी थियो, तर बिल हाँस्दै थियो। उहाँसँग होइन, उहाँसँग।

तपाईलाई थाहा छ म यो कहाँ जाँदैछु, तर म यसलाई क्रिस्टल स्पष्ट बनाउन चाहन्छु।

म नम्रतापूर्वक विश्वास गर्छु कि जब पनि त्यहाँ ठूला आविष्कारहरू समावेश हुन्छन्, मानिसहरू डराउँछन्।

मानिसहरूले यथास्थितिको रक्षा गर्ने प्रयास गर्नेछन् किनभने “परिवर्तन” ले मानिसहरूलाई डराउँछ। जागिरहरू परिवर्तन गर्नु, घरहरू परिवर्तन गर्नु, साझेदारहरू (lol) परिवर्तन गर्नु डरलाग्दो अनुभूति हो किनभने हामी सुरक्षा खोज्न र हाम्रो आराम क्षेत्रमा रहन प्रोग्राम गरिएको छ।

यदि हाम्रा पुर्खाहरूले खानाको प्रशस्त स्रोतहरू भएको राम्रो गुफा फेला पारे भने, उनीहरूले “आफ्नो आराम क्षेत्रबाट बाहिर निस्कनु” र आफ्नो अर्को खाना सुरक्षित गर्न केही सिंहहरूसँग लड्नुपर्दैन।

परिवर्तन डरलाग्दो छ र यो प्रविधि बुझ्न गाह्रो छ। केहि मानिसहरू यसलाई बुझ्न कोशिस गर्दै छन्, तर यो इमानदारीपूर्वक नरक जस्तै गाह्रो छ। म धेरै वर्षदेखि यो ठाउँमा छु र म अझै पनि हरेक दिन नयाँ कुराहरू सिकिरहेको छु।

नयाँ सहमति संयन्त्रहरू, विभिन्न प्रकारका ब्लकचेन, प्रमाणीकरणकर्ताहरू, प्रतिनिधिहरू, खानीहरू, दरहरू, प्रोत्साहनहरू, ओरेकलहरू, इत्यादि। तपाईंले जति धेरै सिक्न चाहनुहुन्छ, त्यति नै तपाईंले सिक्न चाहनुहुन्छ र तपाईंले सिक्नको लागि थप कुराहरू महसुस गर्नुहुन्छ।

यसको मतलब यो हो कि धेरैजसो मानिसहरूले यसलाई ब्रस गर्नेछन् किनभने तिनीहरू यसलाई बुझ्नको लागि मस्तिष्क शक्ति प्रयोग गर्न चाहँदैनन्।

मलाई यो सीधा प्राप्त गर्न दिनुहोस्: यो पूर्ण रूपमा ठीक छ यो सिक्न चाहँदैनन्। मलाई थाहा छैन कसरी इमेलहरू काम गर्दछ र अझै पनि म तिनीहरूलाई दैनिक प्रयोग गर्छु।

मलाई थाहा छैन कसरी इन्टरनेटले वास्तवमा काम गर्छ र अझै पनि, म यसलाई हरेक दिन प्रयोग गर्छु।

फोन कलहरू, टेक्स्ट म्यासेजहरू, टिभीहरू, इत्यादिको साथ।

त्यसले भन्यो, नयाँ प्रविधिमा अभ्यस्त हुन समय लाग्छ र त्यसैकारण मानिसहरू त्रसित छन्।

धेरैजसो मानिसहरूले यसलाई ब्रस गर्नेछन् किनभने उनीहरूले नबुझेको कुरा मन पराउँदैनन्, जबसम्म उनीहरूले यो थाहा पाउँदैनन् कि उनीहरूले टेक्नोलोजी प्रयोग गर्न थाल्न सक्छन् वास्तवमा यसको पछाडि के छ भनेर थाहा छैन।

मलाई विश्वास छ कि हामी अझै प्रारम्भिक छौं। आजको रूपमा औसत प्रयोगकर्तालाई वालेट सेटअप गर्न, बीज वाक्यांश लेख्न, विकेन्द्रीकृत वित्त प्रोटोकलहरूमा संलग्न हुन, $AAVE , Uniswap, Pancakeswap, Curve, त्यसपछि सही स्ट्याकिंग प्रदायक फेला पार्न, त्यसपछि वालेटहरू बीच टोकनहरू पठाउन धेरै गाह्रो छ।

अहिले यो अरबौं मानिसहरूलाई अपील गर्न सेट गरिएको छैन, र यो राम्रो कुरा हो। यो राम्रो कुरा हो किनभने एक पटक कम्पनीहरूले ग्राहक केन्द्रितता र अनुभवमा ध्यान केन्द्रित गर्न थालेपछि, सबैजना यसको हिस्सा बन्न चाहन्छन्।

ब्लकचेनमा नयाँ कम्पनीहरू जन्मिनेछन्, नयाँ सेवाहरू प्रदान गरिनेछ। Web3 भनेको ठूला निगमहरूबाट प्रयोगकर्ताहरूमा शक्ति सार्नको बारेमा हो र यो हाम्रो आँखाको अगाडि भइरहेको छ।

$BTC र $ETH १ वर्षको लगानी होइन। यी प्रविधिहरूले संसारलाई परिवर्तन गर्नेछ जुन हामीले थाहा पाएका छौं र तिनीहरूले समान व्यक्तिहरूबाट प्रतिरोध पाउनेछन् जसले मुद्रास्फीति फिएटमा आधारित संसारबाट सबैभन्दा बढी फाइदा लिन्छन्।

म अर्को दशकको लागि माथि उल्लिखित क्रिप्टोमा व्यापार गर्न र लगानी गर्न इच्छुक छु र सम्भवतः त्यसभन्दा पछाडि पनि।

यी सबै भनिएपछि, हरेक क्रिप्टो उस्तै हुँदैन, जस्तै हरेक स्टक उस्तै हुँदैन।

BTC लाई TurtleCoin सँग तुलना गर्नु भनेको $TSLA (Tesla Motors, Inc.) (Tesla Motors, Inc.) लाई थेरानोससँग तुलना गर्नु जस्तै हो। र थेरानोससँग टिकर नहुनुको कारण छ।

Bitcoin cryptocurrency – Bitcoin BTC Sticker

Bitcoin cryptocurrency - Bitcoin BTC Sticker Sticker
Bitcoin cryptocurrency – Bitcoin BTC Sticker
फिट गरिएको 3-लेयर, ड्याड ह्याट, डेस्क म्याट, किड्स मास्क, म्याग्नेट, बेसबल क्याप, माउस प्याड, डग म्याट, पेट बन्दना, पाल्तु कम्बल, बिरालोको म्याट, एक्टिभ टी-शर्ट, बेसबल ¾ बाहुलाको टी-शर्ट, क्लासिक टी-शर्ट , ग्राफिक टी-शर्ट, लाइटवेट हुडी, लाइटवेट स्वेटसर्ट, लामो बाहुलाको टी-शर्ट, लामो टी-सर्ट, प्रिमियम टी-शर्ट, पुलओभर हुडी, पुलओभर स्वेटशर्ट, रेसरब्याक ट्याङ्क शीर्ष, स्लीभलेस टप, आवश्यक टी-शर्ट, ट्याङ्क शीर्ष, -ब्लेन्ड टी-शर्ट, भी-नेक टी-शर्ट, जिप गरिएको हुडी, ए-लाइन ड्रेस, शिफन टप, फिट स्कूप टी-शर्ट, फिट गरिएको टी-शर्ट, फिट गरिएको भी-नेक टी-शर्ट, ग्राफिक टी-शर्ट ड्रेस, लेगिङहरू , मिनी स्कर्ट, प्रिमियम स्कूप टी-शर्ट, रिलेक्स फिट टी-शर्ट, स्टिकर, ग्लोसी स्टिकर, ल्यापटप स्किन, ल्यापटप स्लिभ, पारदर्शी स्टिकर, आईप्याड स्किन, आईप्याड स्न्याप केस, आईफोन स्किन, आईफोन स्न्याप केस, आईफोन सफ्ट केस, आईफोन टफ केस, आईफोन वालेट, सैमसंग ग्यालेक्सी स्किन, सैमसंग ग्यालेक्सी स्न्याप केस, सैमसंग ग्यालेक्सी सफ्ट केस, सैमसंग ग्यालेक्सी टफ केस, आर्ट बोर्ड प्रिन्ट, आर्ट प्रिन्ट, क्यानभास माउन्टेड प्रिन्ट