भावनाको चक्र चुम्बक – नेपाली

Wheel Of Emotions Magnet

विद्युत चुम्बकीय प्रेरण को घटना। फराडेको कानून – नेपाली

इलेक्ट्रोम्याग्नेटिक इन्डक्शनको घटना माइकल फराडे र जोसेफ हेनरीले पत्ता लगाएका थिए, इलेक्ट्रोम्याग्नेटिक इन्डक्शनको घटनालाई हाइलाइट गर्ने पहिलो प्रयोगको नतिजा फराडेले 1931 मा प्रकाशित गरेको थियो। विद्युत चुम्बकीय प्रेरण को घटना एक प्रेरित इलेक्ट्रोमोटिभ भोल्टेज र एक समय-भिन्न चुम्बकीय प्रवाह द्वारा पार गरिएको सर्किट मा एक प्रेरित वर्तमान को उपस्थिति मा समावेश गर्दछ। घटनालाई चित्रण गर्ने एउटा साधारण प्रयोग चित्र 1 मा देखाइएको छ। हामीसँग टर्मिनलहरूमा एउटा कुण्डल छ जसको हामीले मिलिमिटरलाई क्लोज सर्किट बनाएर जडान गर्छौं। हामी यस सर्किटको वरपरमा चुम्बक ल्याउँछौं। यदि चुम्बक आराममा छ भने, एमिटरले कुनै पनि वर्तमान संकेत गर्दैन। यदि चुम्बकलाई कुण्डलको बीचमा अगाडि पछाडि सारिएको छ भने एमिटरको सुई विचलित हुन्छ जसलाई इन्ड्युस्ड करन्ट भनिने करेन्टको कुण्डल सर्किटमा उपस्थिति जनाउँछ जसले यो प्रणाली (कुंडल + चुम्बक) ले विद्युतीय जेनेरेटरको रूपमा व्यवहार गर्छ भन्ने संकेत गर्छ, इलेक्ट्रोमोटिभ भोल्टेज। देखा पर्ने भोल्टेज इन्ड्युस्ड इलेक्ट्रिक मोटर्स भनिन्छ।

Legea lui Faraday
चित्र १
  • A. आराममा चुम्बक
  • B. चुम्बक बायाँतिर सर्दै
  • C. चुम्बक दायाँ सर्दै

लेन्जको नियम
प्रेरित करेन्टको दिशा चुम्बकको चालसँग सम्बन्धित छ र चुम्बकका ध्रुवहरू कुण्डलतर्फ कसरी उन्मुख छन्। प्रेरित विद्युतीय भोल्टेज र प्रेरित विद्युतीय भोल्टेजको दिशा निर्धारण गर्ने नियमलाई लेन्जको नियम भनिन्छ र निम्नानुसार भनिएको छ: प्रेरित इलेक्ट्रोमोटिभ भोल्टेज र इन्ड्युसड करन्टको यस्तो अर्थ हुन्छ कि प्रेरक चुम्बकीय क्षेत्रको भिन्नताको विरोध गर्न सकिन्छ (जुन हो। घटना को कारण)। चित्र १ मा वर्णन गरिएको प्रयोगको लागि लेन्जको नियमको प्रयोग तल चित्रण गरिएको छ। चित्र 2 मा चुम्बक कुण्डली मोडहरू बीचको N पोलसँग प्रवेश गर्दछ। प्रेरक चुम्बकीय क्षेत्र B इन्डक्टर बायाँ तर्फ उन्मुख छ र कुण्डली मार्फत बढ्दो प्रवाहको कारण बनाउँछ। लेन्जको नियम अनुसार, प्रेरित चुम्बकीय क्षेत्र B ले यो बृद्धिको विरोध गर्नको लागि फ्लक्स उत्पन्न गर्नुपर्छ, अर्थात् प्रेरक B को विपरित दिशामा हुनुपर्दछ। तसर्थ, कुण्डल मार्फत प्रेरित प्रवाहको यस्तो दिशा हुनुपर्दछ कि यसले B इन्डक्टरको बृद्धिको विरोध गर्न प्रेरित B निम्त्याउँछ।

Faraday's law चुम्बक प्रवेश गर्छ
चित्र २
भावनाहरूको चुम्बक चक्र – शब्दहरूको सूची

चिन्तित, अभिभूत, डराएको, डराएको, स्तब्ध भएको, अभिभूत, भ्रमित, चकित, चकित, श्रद्धालु, उत्सुक, ऊर्जावान, मुक्त, उत्साही, रमाइलो, रमाइलो, रमाइलो, खुला, प्रेरित, उदासीन, पृथक, उदासीन, उदासीन असुरक्षित, शक्तिहीन, पीडित, बेवास्ता, लाजमर्दो, हटाउने, हिचकिचाहट, घृणापूर्ण पछि हटेको, चिढिएको, क्रोधित, शत्रुतापूर्ण, कारणले गर्दा, क्रोधित, क्रोधित, गलत, असहमति, ईर्ष्यालु, ईर्ष्यालु, अपमानजनक, अपमानजनक, अपमानजनक, अपमानजनक, , उत्साहित, हँसिलो, रुचि, गर्व, स्वीकार, बलियो, शान्त, घनिष्ठ, आशावादी, बोर, लामो, उदास, हताश, परित्याग, दोषी, बेवास्ता, डरलाग्दो, निराश, अस्वीकृत, कच्चा, त्यो, धम्की, INJMI ओछ्यान, अस्वीकृत, विषय, अनिश्चित, अधीर, डरलाग्दो, डर, आश्चर्यचकित, खुसी, दुखी, मन नपर्ने, क्रोधित

बिक्रीको लागि स्टिकर भावना चुम्बक को चक्र

110694705_overland-bikkies_O9UDB
https://www.redbubble.com/i/sticker/Wheel-Of-Emotions-Magnet-by-cristianbalmus/110694705.EJUG5?asc=u

Wheel Of Emotions Magnet – WORD LIST

WORRIED, OVERWHELMED, FRIGHTENED, TERRIFIED, SHOCKED, DISMAYED, DISILLUSIONED, PERPLEXED, ASTONISHED, AWE, EAGER, ENERGETIC, LIBERATED, ECSTATIC, AMUSED, INQUISITIVE, IMPORTANT, CONFIDENT, RESPECTED, FULFILLED, COURAGEOUS, PROVOCATIVE, LOVING, HOPEFUL, SENSITIVE, PLAYFUL, OPEN, INSPIRED, INDIFERENT, APATHETIC, ISOLATED, ABANDONED, EMPTY, INFERIOR, VULNERABLE, POWERLESS, VICTIMIZED, IGNORED, ASHAMED, REMORSEFUL, HESITANT, AVERSION, DETESTABLE, REVULSION, REVOLTED, REPUGNANT, LOATHING, SARCASTIC, SKEPTICAL, SUSPICIOUS, WITHDRAWN, IRRITATED, INFURIATED, HOSTILE, PROVOKED, ENRAGED, FURIOUS, VIOLATED, RESENTFUL, JEALOUS, INSECURE, DEVASTATED, EMBARRASSED, RIDICULED, DISRESPECTED, ALIENATED, INADEQUATE, INSIGNIFICANT, WORTHLESS, INFERIOR, INADEQUATE, STARTLED, CONFUSED, AMAZED, EXCITED, JOYFUL, INTERESTED, PROUD, ACCEPTED, POWERFUL, PEACEFUL, INTIMATE, OPTIMISTIC, BORED, LONLEY, DEPRESSED, DESPAIR, ABANDONED, GUILTY, AVOIDANCE, AWFUL, DISAPPOINTED, DISAPPROVAL, CRITICAL, DISTANT, FRUSTRATED, AGGRESSIVE, MAD, HATEFUL, THATEFUL, THREATENED, HURT, HUMILIATED, REJECTED, SUBMISSIVE, INSECURE, ANXIOUS, SCARED, FEAR, SURPRISE, HAPPY, SAD, DISGUST, ANGER